אינסומניה ובעיות שינה

עמוד הבית שירותים • אינסומניה ובעיות שינה

 

אינסומניה, הינה הפרעת שינה המאופיינת בחוסר שינה

השינה, הינה מכשיר המדידה הרגיש למצב הנפשי של האדם. שנת הליל, מושפעת ממתח או מצבים כמו חרדה. כאשר יש לאבחן אינסומניה ובעיות שינה לרוב, רופאים ומטפלים אלטרנטיביים, יוכלו לאבחן את הבעיה. למשל לרפואה הסינית, ישנם כלים יעילים רבים לסייע במצב של נדודי השינה. למשל, טכניקות של הרפיה ונשימה, מדיטציה, דמיון מודרך ועוד. ההרגעה, הינה חיונית להקניית שינה רצופה ורגועה והכנת הגוף לפני כן לשינה ערבה.

יש להעלות את רמת הסרוטונין במוח באמצעות תזונה נכונה, להפחית מזון מעורר או ממריץ, להקפיד על שעות אכילה קבועות, לנתב את התזונה למזונות מרגיעים ומזינים. הפחמימות חשובות ביותר והן מתפרקות לגלוקוז, מה שגורם לחומצות אמינו טריפטופן לחדור למוח ולהפוך לסרוטונין. אפשר למצוא טריפטופאן במזון כמו: שיבולת שועל, חיטה מלאה ונבט חיטה, אגוזי קשיו, אבוקדו, בננות, סויה, בטטה, בשר הודו ובשר בקר, דגים, ועוד. גם מגבינות וחלב ניתן למצוא חומר זה, אבל מומלץ להימנע משתיית חלב ולמצוא את חומר טריפטופאן ממקורות אחרים שהם יותר בריאים.

דייסת שיבולת שועל הינה ארוחה מעולה לפני השינה, ניתן לקחת 3 כפות שיבולת שועל להכנה מהירה להוסיף מים רותחים לערבב, לחתוך פרי מעל ומעט אגוזים ויש לכם אחלה ארוחת ערב.

אבחון מטופל הסובל מאינסומניה

אבחון מצב לא מאוזן ברפואה הסינית מתבצע באבחון  הדופק, הלשון והבטן לפני שמחליטים על טיפול בבעיות כמו אינסומניה ובעיות שינה.

טיפול זה, נעשה באמצעות דיקור סיני, היות ופעולה זו, מחזקת את הנפש ואת הגוף. טיפול זה, ישתלב עם תזונה נכונה. גם פעילות גופנית יכולה להרגיע אם אנשים אשר סובלים מנדודי שינה, יבצעו פעילות זו בתחילת או בסוף היום. ישנם צמחי מרפא מרגיעים, אשר ניתן ליצור מהם חליטה כמו: לואיזה, לבנדר,תה ירוק ועוד.

כמובן שטיפול זה של אינסומניה ובעיות שינה הוא אינדיבידואלי. ישנן הפרעות שינה אשר נובעות ממקור ביולוגי, אך תופעות של חוסר שינה, קשורות לבעיות נפשיות. האבחון עצמו, מסתמך על הנתונים ותלונותיו של כל מטופל. כאשר המטפל מבין את מקור הבעיה של המטופל, הוא יצטרך לאזן בין היין ליאנג על מנת ליצור הרמוניה בגוף.

טיפול  בשיטה הסינית  שהוא יעיל והוכיח את עצמו

רבים פנו אל הרפואה האלטרנטיבית והיום הרפואה הקונבנציונאלית, מכירה בשיטות הריפוי הסיניות. מטפלים מוכשרים רבים פתחו קליניקות פרטיות לטיפול יעיל  בכל מיני בעיות בריאותיות, כאשר אחת מהן הינה טיפול בתופעת אינסומניה ובעיות שינה.. אחת מהקליניקות המוכרות בתל אביב לטיפול בבעיה זו, הינה הקליניקה של דנה קנר אשר למדה 4 שנים את הרפואה הסינית במכללת רידמן וסיימה את הלימודים בהצטיינות. דנה למדה גם קוסמטיקה פארה רפואית והיא מציעה טיפולי גוף ופנים, כאשר היא מסייעת בכאבים, בעיות  שונות בבריאות ומבצעת טיפולי פנים כגון אנטי אייג'ינג באמצעות דיקור סיני וצמחי מרפא, חידוש  תאי העור, טיפול בכאבים ריאומאטיים  סיוע בבעיות אורתופדיות ועוד.

מלבד הטיפולים השונים אשר מבצעת דנה, היא  אף רוקחת מסיכות וקרמים טבעיים לפנים, אשר גורמים לעור לגמישות וחיות, ברק ומראה זוהר ובריא יותר.

Wishlist 0
Continue Shopping