איך נפטרים אחת ולתמיד מהפיגמנטציה בפנים?

אחת התופעות הנפוצות ביותר, שנשים רבות סובלות ממנה ברמה כזו או אחרת היא פיגמנטציה בפנים. פיגמנטציה היא ביטוי שאנו משתמשים בו כדי לתאר תופעה בה העור שלנו הופך כהה יותר. היא יכולה להופיע ככתמים קטנים או גדולים, מפושטים או נקודתיים. גם נמשים הם סוג של פיגמנטציה, וכך גם כתמי שמש.

ומה שלא יהיה, כל אחת מאיתנו שסובלת מפיגמנטציה יודעת עד כמה היא רוצה פשוט להיפטר ממנה!
מה זו בעצם פיגמנטציה?
היא מתרחשת ממצב של עודף מלנין בעור, הפיגמנט המעניק לעור את צבעו. העור שלנו מורכב מכמה שכבות, והמלנין מיוצר ע"י תאים הנקראים מלנוציטים אשר מפוזרים בשכבה הכי עמוקה של העור. (שכבת הבסיס) המלנין שיוצר בשכבה העמוקה,  מועבר לקרטינוציטים  אשר נמצאים בשכבות העליונות יותר של העור. ככל שהמלנוציטים ייצרו יותר מלנין ויעבירו אותו לקרטינוציטים, כך צבע העור שלנו יהיה כהה יותר.
כתמי הפיגמנטציה נוצרים, כאשר מסיבה מסויימת ובעיקר בשל חשיפה לשמש (על כך פירוט בהמשך) המלנוציטים מזהים פגיעה בעור, ועל מנת להתגונן הם מיצרים יותר מלנין מהרגיל. המלנין "נשלח" לשכבה העליונה של העור, במטרה ליצור שכבת מגן כהה, אשר תסייע לעור מפני פגיעת השמש.
עודף המלנין הזה יוצר את הכתמים הכהים שאנחנו כל כך לא אוהבות.

טיפול פיגמנטציה לפני ואחרי

קיימים כמה סוגים שונים של פיגמנטציה:

פיגמנטציה סולארית– זו הפיגמנטציה הנפוצה ביותר, הנגרמת מחשיפה מרובה ולא מוגנת לשמש.
פיגמנטציה הורמונלית- תופיע בעיקר בעקבות נטילת גלולות או אחרי הריון.  מתבטאת בכתמים בצורת פרפר, ובמעין הילה חומה מעל הגבות ומעל השפם. חשוב לציין שפיגמנטציה הורמונלית יכולה "להתבשל" במשך שנים בשכבות הפנימיות של העור, לפני שהיא יוצאת החוצה. כך שכתמים בעקבות גלולות יכולים לצאת רק לאחר אפקט מצטבר של כמה שנים של נטילת הגלולות, או אחרי שנים של הורדת שפם בשעווה. (לא סתם אלוהים ברא לנו את שערות השפם!)

פיגמנטציה גנטית- מתבטאת בנמשים היכולים להופיע גם על הגוף וגם על הפנים. כיון שנמשים הם גנטים הם יכולים להיווצר כבר בגיל צעיר, עוד לפני חשיפה משמעותית לשמש. אבל הם מתכהים ומתרבים עוד יותר כאשר נחשפים לשמש בכמות רבה ובאופן לא מבוקר.
פיגמנטציה תרופתית-  מופיעה בשל לקיחת תרופות מסויימות ובעקבות טיפולי כימותרפיה.
פיגמנטצית לנטיגו – כתמים חומים גדולים וכהים יחסית.מופיעים בדרך כלל בגיל מבוגר.בנוסף, לפי הרפואה הסינית הפיגמנטציה מופיעה גם בשל רעילות של הכבד. הכבד עובד על ניקוי של הדם, ואם הוא לא עובד טוב הדם לא מספיק מנוקה, וחלק מהתופעות שמגיעות ביחד עם זה, הם אותם כתמים על הפנים.


הטיפול בפיגמנטציה בקליניקה

כמו תמיד בקליניקה, אנחנו קודם כל מחפשים את המקור. מאבחנים את סוג הפיגמנטציה והמקור שלה, ולפי זה מכינים תוכנית טיפולים מתאימה להעלמת הפיגמנטציה.
הטיפול אצלינו נעשה ע"י מכשור מתקדם וחומרים פעילים. בדרך כלל נשלב גם דיקור קוסמטי מיוחד. הדיקור עובד על ניתוב נכון של הדם באזור הפנים ובכך מסייע להבהרת והעלמת הכתמים.
בהקשר של פיגמנטציה קיימת חשיבות עליונה לאבחנה. כי לא כל מכשיר מתאים לכל פיגמטציה. טיפול במכשירים הלא נכונים לפיגמנטציה מסויימת, עלולים להחמיר אותה. גם טיפול פולשני ואגרסיבי מידי יכול להביא להטבה בטווח הקצר אבל להחמרה משמעותית בטווח האורך.
חשוב להבין כי טיפול בפיגמנטציה הוא לא זבנג וגמרנו. וצריך להיזהר מסוגי טיפולים שעושים את זה. טיפול אפקטיבי הוא טיפול איטי, המותאם לסוג הפיגמנטציה.
בנוסף הטיפול דורש שיתוף פעולה מצידך, ותחזוקה בבית. כי פיגמנטציה אף פעם לא נעלמת לחלוטין, היא יכולה להמשיך להתקיים בשכבות הפנימיות של עור, ולצאת החוצה שוב.
לכן כדי שהטיפול יצליח תצטרכי להתמיד בשגרת טיפוח ייעודית עם תכשירים פעילים שילחמו בכתמים. להקפיד על מריחת מקדם הגנה, ולשלב גם חומר מדכא מלנין. את מקדם ההגנה צריך לחדש במהלך היום (היעילות שלו יורדת אחרי שעתיים-שלוש) והמלצת רופאי העור היא אחת ל-12 שעות למרוח את מדכא המלנין. קיים מגוון רחב של חומרים מדכאי מלנין בשוק. בקליניקה, נתאים לך את הנכון עבורך.

טיפול פיגמנטציה לפני ואחרי

אהבתם את הפוסט? שתפו!

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin
שיתוף ב pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

Wishlist 0
Continue Shopping