איזון הורמונלי

חרדות, בעיות במחזור החודשי, ומצבי רוח משתנים הם רק מקצת תופעות הלוואי הנובעות מחוסר איזון הורמונלי – מצב גופני שנשים רבות סובלות ממנו. במהלך השנים, מתרחשות לא מעט תנודות ברמות ההורמונים בגופנו, מה שעלול להוביל לעתים למצב שבו הורמונים מסוימים נוצרים בעודף בעוד הורמונים אחרים לוקים בחסר. ההשפעה העצומה של הורמונים על המצב הגופני וגם הנפשי הביאה לפיתוח של טיפולי רפואה סינית שיכולים ליצור איזון במערכת ההורמונלי בגוף ולהביא לא רק לשיווי משקל הורמונלי, אלא לשיפור ניכר במצבי רוח ובאיכות החיים.

מה גורם לחוסר איזון הורמונלי?

הורמונים הם כימיקלים מיוחדים שגוף האדם מייצר אשר אחראיים על מספר תפקידים חיוניים, כמו וויסות מצב הרוח, וויסות תיאבון, שמירה על משקל גוף תקין, מחזור חודשי סדיר, ועוד. ברגע שרמות ההורמונים בגוף יוצאות מאיזון, מערכות הגוף השונות שתלויות בהורמונים עלולות לצאת מכלל שליטה ולהשפיע באופן שלילי על בריאות הגוף והנפש.

ההורמונים בגוף האדם מיוצרים ומופרשים ממספר בלוטות שונות, כמו בלוטת התריס, בלוטת יותרת המוח, הלבלב, ועוד אשר מרכיבים את המערכת האנדוקרינית (מערכת הפרשה פנימית), כך שבעיות בבלוטות ההפרשה הללו מובילות בעצם לחוסר איזון הורמונלי.

אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר לחוסר איזון הורמונלי הוא לחץ משפיע באופן שלילי על מצב הרוח וגם על בריאות הנפש; לחץ תזונתי (אכילה לא מאוזנת), לחץ סביבתי, לחץ נפשי, ועוד מוציאים את המערכת האנדוקרינית מאיזונה, אך הבשורות הטובות הן שיש טיפול טבעי אשר מביא  לאיזון הורמונלי, והוא כולל סודות מהרפואה הסינית שמוכיחה את יעילותה בכל פעם מחדש.

יצירת איזון הורמונלי בעזרת רפואה סינית

ברפואה הסינית ישנה הנחת יסודית חיונית שלפיה ישנו קשר הדוק בין מצב הנפש למצב הגוף, כאשר הגוף והנפש משפיעים אחד על השני במידה ניכרת. כלומר, מצבים נפשיים מסוימים מובילים לבעיות בנפש האדם, ולהיפך. הודות להבנה מעמיקה של הקשר הרוחני-גופני הזה, פותחו מספר שיטות טיפול טבעי בתחום הרפואה הסינית שעוזרים להביא לאיזון הורמונלי שעוזר לאזן את הגוף והנפש כאחד.

על מנת להגיע לאותו איזון מיוחל, חשוב תחילה לעשות בדיקות דם ולבדוק בדיוק איזה הורמונים מיוצרים בעודף או אינם מיוצרים באופן מספיק. לאחר מכן, ניתן יהיה להתמקד על המערכת שאחראית על ייצור ההורמון כדי לאזן אותו ולהביא לשלווה נפשית וגופנית.

רפואה סינית עוזרת להגיע לאיזון הורמונלי באמצעות טיפול בצמחים ייחודיים אשר משפיעים על רמות ההורמונים בגוף בשילוב עם דיקור סיני. הדיקור עוזר לאזן את המצב הנפשי בעוד שצמחי מרפא, כמו צמח שיח אברהם, צמח האשוגנדה, צמח הטולסי, ואחרים מאזנים את רמות ההורמונים באופן פעיל.

באופן הזה מגיעים לאותו איזון הורמונלי מיוחל שעושה פלאים לגוף וגם לנפש. כדי להגיע לתוצאות מיטביות, חשוב לפנות אל מטפל אשר מתמחה במתן טיפול טבעי על פי הרפואה הסינית, ואצל דנה קנר תוכלו ליהנות ממומחיות רבת שנים בתחום.

דנה, אשר סיימה בהצטיינות לימודי רפואה סינית במכללת רידמן ושילבה זאת עם לימודי קוסמטיקה טבעית מעניקה מגוון טיפולים נפלאים שמביאים לאיזון גוף-נפש. במרפאה של דנה תמצאו שלל טיפולים נפלאים הכוללים איזון הורמונלי, טיפולי פנים, טיפול בכוסות רוח, וטיפולים חיוניים נוספים שיעזרו לכם למצוא את איזון הנחוץ לכולנו כדי לנהל את חיינו באופן מיטבי.

אהבתם את הפוסט? שתפו!

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

Wishlist 0
Continue Shopping